Často kladené otázky

Co je smyslem těchto stránek?

Česká strana sociálně demokratická si váží lidí, kteří jí fandí i navzdory některým společenským tendencím sociálnědemokratický program očerňovat, nebo zesměšňovat. Rádi bychom oslovili ty, kteří se v současném politickém spektru teprve snaží zorientovat a chtěli jim ukázat, že za českou sociální demokracií stojí především lidé, jako jsou oni, kteří se rozhodli zasvětit své působení v politice hodnotám jako je demokracie a sociální etika a dávají jim přednost před podváděním, lhaním a honbou za vlastním prospěchem.

 

Jak se registrovat?

Vyplníte registrační formulář, kde uvedete své kontaktní údaje, abychom s Vámi mohli komunikovat. Je třeba, abyste uvedli kontaktní údaje správně, v opačném případě nebudeme schopní dokončit Vaši registraci a Vy můžete mít problémy se přihlásit. Po dokončení registrace obdržíte na svou e-mailovou adresu potvrzovací e-mail, kde jsou uvedeny Vaše přihlašovací údaje. Zároveň tento e-mail obsahuje odkaz, na který je třeba kliknout pro dokončení registrace. Poté se přihlásíte pomocí údajů, které jste si zvolili při registraci - login (přihlašovací jméno) a heslo. Prosím jako přihlašovací jméno používejte pouze znaky A-Z (bez diakritiky) a 0-9. Jiné znaky nejsou přípustné, vy se pak nebudete moci přihlásit.

 

Co mám dělat, když mi nejde se přihlásit?

Po dokončení registrace obdržíte na svou e-mailovou adresu potvrzovací e-mail, kde jsou uvedeny Vaše přihlašovací údaje. Zároveň tento e-mail obsahuje odkaz, na který je třeba kliknout pro dokončení registrace. Pokud tak neučiníte, nebudete se moci přihlásit, ani když vyplníte správně jméno a heslo. Při vyplňování jména i hesla se přesně řiďte údaji uvedenými při registraci - je třeba dodržovat velká a malá písmena. Jako přihlašovací jméno lze použít pouze znaky A-Z (bez diakritiky) a 0-9. Jiné znaky nejsou přípustné, systém vás nepřihlásí.

 

Jak zruším registraci?

Pokud se rozhodnete odhlásit z programu Přátelé sociální demokracie, pošlete jednoduše prohlášení o zrušení registrace ústřednímu koordinátorovi prostřednictvím formuláře v záložce Napište nám. Váš profil bude poté smazán a veškeré údaje odstraněny z databáze.

 

Musím být členem ČSSD, abych mohl/a využívat výhody registrace do Přátel sociální demokracie?

 Naopak, registrace na portálu je pouze pro sympatizanty, kteří nejsou členy ČSSD a pochopitelně ani žádné jiné politické strany. Bonusový program Pomáhám soc. dem. je rovněž určen pro ty, kteří chtějí vyjádřit svou podporu myšlenkám svobody, spravedlnosti a sociální solidarity, na kterých jsou postaven základy celého západoevropského kulturního okruhu, ke kterému se řadí i Česká republika a které u nás reprezentuje česká sociální demokracie.

 

Je sociální demokracie pro mladé lidi?

Levicové myšlenky vždy souvisely s inovacemi a snahou o změnu. Zároveň reprezentují "lidskou" protiváhu ryze materialistickým a často naprosto bezohledným hodnotám tvrdě kapitralistického prostředí. V západní Evropě většina mladých podporuje středolevicové strany. My bychom mladým prostřednictvím projektu Přátelé sociální demokracie chtěli ukázat, že fungující občanská společnost musí mít více hodnot než jen dobráckou tvář lidového knížete koukající z billboardů.

 

Je sociální demokracie pro věřící?

  Během předvolební kampaně jsme narazili na paní, která nám vyčetla, že jsme proti církvi. Levicové myšlenky jsou založeny na solidaritě s potřebnými, podobně jako to hlásá jedna kniha věřícím zajisté hodně blízká. Křesťanské hodnoty mají k našim blíže než ke kterýmkoliv jiným! Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka je jedním ze zakladatelů křesťanské platformy v rámci sociální demokracie. Křesťanství a sociální demokracie se nevylučují, naopak, musí jít nadále ruku v ruce.

 

 

 Jak se mohu zapojit do programu Zesil svůj hlas? Co za to mohu dostat?

Připojením k programu Zesil svůj hlas se sympatizant stává dobrovolníkem a je kontaktován ve věcech pomoci sociální demokracii např. ve volební kampani, účasti na akcích, atd. Tento projekt je zatím v počáteční fázi, během několika týdnů bude na webu www.mojesocdem.cz umístěn odkaz na portál, jehož prostřednictvím mohou zájemci vstoupit do tohoto doplňujícího programu pro aktivní sympatizanty - dobrovolníky.

 

Nezapomeneme na seniory?

Přáteli sociální demokracie mohou být lidé od chvíle , kdy se naučí mluvit a mohou jimi zůstat až do konce života. Senioři jsou právě jednou z nejvíce ohrožených sociálních skupin. Více než jiných se jich dotknou očekávané tvrdé pravicové reformy. Již několikrát zmiňovaný princip solidarity zde musí fungovat také. Budeme vděční za každého aktivního seniora, který se k nám bude chtít přidat, bude se zajímat o dění v sociální demokracii a bude ji nadále podporovat i v okruhu svých známých.